Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kuchyňská linka, nebo kuchyň na míru

15. 11. 2009

Před započetím výměny kuchyňské linky, by jsme si měli nejdříve udělat představu o celkovém vzhledu a obsahu kuchyně. 

Obrazek

To znamená nejdříve zvážit, zda budem měnit jenom kuchyň a spotřebiče, nebo provedeme celkovou rekonstrukci kuchyně. Výměna podlah stavební úpravy nové rozvody a výměna podlahových krytin. Rozsáhlá rekonstrukce vyžaduje rozpočet na rekonstrukci, stavební projekt (případně posouzení statikem v případné zatížení podlah). Doporučuji se nejlépe obrátit na stavební firmu se specializací na prováděné rekonstrukce.

V případě, že měníte jen kuchyň a spotřebiče doporučuji prostor vyměřit: rozměry stěn, oken, radiátorů a hlavně spotřebičů které zůstanou v nové kuchyni (lednice mikrovlná trouba). S rozměrem místnosti a přibližnou představou se můžete vydat nejlépe do Kuchyňského studia, kde vám personál ochotně navrhne vaši novou kuchyň na míru včetně osazení nových spotřebičů, dřezu atp.

ObrazekProvést návrh kuchyně před stavebními úpravami doporučuji i těm kteří hodlají provést tzv. celkovou rekonstrukci kuchyně z důvodu zhotovení projektu pro stavební firmu (instalace, zásuvky) a i zdůvodu zjištění ceny nové kuchyně. 

Při výběru kuchyně nedoporučuji kupovat levné sektorové sestavy které byť za nízkou cenu vypadají dobře nemusí jejich kvalita odpovídat prvnímu dojmu. Často dochází k častým vadám například ulomených pantů, probroušení  pracovních desek nebo dojde k odlepení folie na kuchyňských dvířkách.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kuchyň

(Honza P, 10. 3. 2010 18:36)

Tak to je přesně to čím jsem prošel než jsme začali bydlet v našem novém bytě. Cena byla sice dvakrát větší než sektorová sestava, ale výsledek stál za to. Vše optimální a na míru.

Honza